Yemek Tarifleri

Fındık Nasıl Kavrulur

0 45

Fındık Nasıl Kavrulur Tarifi İçin Malzemeler

  • Fındık

Fındık Nasıl Kavrulur Tarifi Yapılışı

Fındık Nasıl Kavrulur Tarifi, Fındık Nasıl Kavrulur nasıl yapılır ?

  1. Kabuklu fındıklarımızı kırarak kabuklarından ayırıyoruz.
  2. İç fındıklarımızı fırın tepsisine koyarak 150 derece fırında pişiriyoruz. 5 dakikada bir, bir kaşık yardımıyla karıştırıyoruz.
  3. İç kabuklarından ayrılıp pembeleşince fırından alıyoruz. Pembeleşmeye başladığında hemen yanabileceği için fırının başında istediğimiz kıvama gelinceye kadar bekliyoruz.
  4. Sonra soğuyan fındıkları avucumuzun içinde birbirine sürterek tozlarından ayırıyoruz. Tozları çok hafif olduğu için her tarafa uçuşabiliyor. Bu işlemi dikkatli bir şekilde yapıyoruz.
  5. Fındıklar kullanmaya hazırdır. Bir cam kavanoza koyarak ağzını sıkıca kapatıyoruz. Her pastaya yakıştığı gibi, ramazan ayının vazgeçilmezi olan güllaca da çok yakışıyor. Afiyet olsun…

Denenmiş Fındık Nasıl Kavrulur tarifi


Fındık Nasıl Kavrulur Tarifleri denince akla ilk olarak web sitemizde bulunan, özel şeflerimizin hazırlayıp bizlere yolladığı nefis Fındık Nasıl Kavrulur yemek tarifleri gelir. sizin için önceden denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmış Fındık Nasıl Kavrulur tarifini paylaşıyoruz. Dünya şeflerinden lezzetli Fındık Nasıl Kavrulur sırlarını paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.