Yemek Tarifleri

Galeta Unlu Nefis Mozzarella

0 47

Galeta Unlu Nefis Mozzarella Tarifi İçin Malzemeler

  • Mozzarella (miktarı ne kadar istiyorsak)
  • Un
  • Yumurta
  • Galeta unu
  • Sarımsak tozu, karabiber, su

Kızartmak için;

  • Sıvı yağ

Galeta Unlu Nefis Mozzarella Tarifi Yapılışı

Mozzarellayi kızartmalık patates gibi dilimleyelim. Yumurtayı bir kapta su ile iyice karıştıralım (suyu yumurtanın miktarına göre koyuyoruz, örneğin 1-2 yumurta da 2 yemek kaşığı su, 3 yumurta da 3 yemek kaşığı su)

Başka bir kapta unu hafif sarımsak tozu ve karabiberle karıştıralım.

Galeta Unlu Nefis Tarifi, Galeta Unlu Nefis nasıl yapılır ?

Ayrı bir kapta da galeta unu olsun.

Mozzarellayı un, yumurta, galeta unu; tekrar yumurta ve tekrar galeta unu olmak üzere sırasına göre iyice bulayalım. Sonra bir tabak içerisinde folyo ile sarıp 1 gece buzluğa bırakın (tamamen donmuş olması lazım)

Geniş bir tencerede veya fritöz de kızgın yağda 2-3 dakika kızartalım (Fazla kızartırsak patlayıp içinde ki peynir taşar)

Özellikle sabah kahvaltılarında damak zevkine göre reçel, mayonez, ketçapla birlikte servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun.

Not: Mozzarellayı un ve galeta ununa sağ, yumurtaya sol elinizi kullanarak bularsanız hem ellerimiz hem de mozzarella gayet temiz kalır.

Denenmiş Galeta Unlu Nefis tarifi


Galeta Unlu Nefis Tarifleri denince akla ilk olarak web sitemizde bulunan, özel şeflerimizin hazırlayıp bizlere yolladığı nefis Galeta Unlu Nefis yemek tarifleri gelir. sizin için önceden denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmış Galeta Unlu Nefis tarifini paylaşıyoruz. Dünya şeflerinden lezzetli Galeta Unlu Nefis sırlarını paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.