Yemek Tarifleri

İncir Uyutması (2 Malzemeli)

0 34

İncir Uyutması (2 Malzemeli) Tarifi İçin Malzemeler

  • 8-10 adet kuru incir
  • 500 ml süt

İncir Uyutması (2 Malzemeli) Tarifi Yapılışı

  1. Kuru incirlerimizi sıcak suda yarım saat bekletelim.
  2. Sıcak suda beklettiğimiz kuru incirleri minik minik keselim.
  3. Küçük bir tencereye 500 ml sütü alalım ve ( yoğurt mayalarken istediğimiz sıcaklıkta, sütün ısısı parmağımızı yakmayacak şekilde olmalı ) ısıtalım.
  4. Daha sonra mikserin içine incirleri ve ısıttığımız sütü alalım ve mikserde çekelim.
  5. Hazırladığımız incir uyutmasını kaselere bölelim ve üstünü bir streç, peçete ya da bir tabak vs. Yardımıyla kapatıp üzerine bir bez örtelim 1-2 saat o şekilde bekletelim.
  6. Oda ısısında beklettiğimiz incir uyutmasını buzdolabına alalım ve 1-2 saat de buzdolabında bekletelim ve daha sonra servis edelim.Afiyet olsun ⚘Not: eğer incir uyutmasının tadının hafif olmasını isterseniz incir miktarını azaltabilirsiniz ???? 8-10 adet incirle yaparsanız biraz tatlı oluyor.İncirin sıcak suda bekleme süresini saymazsak 10 dakikada hazırlayabileceğiniz nefis bir tatlı oluyor ????.

İncir Uyutması (2 Tarifi, İncir Uyutması (2 nasıl yapılır ?

Denenmiş İncir Uyutması (2 tarifi


İncir Uyutması (2 Tarifleri denince akla ilk olarak web sitemizde bulunan, özel şeflerimizin hazırlayıp bizlere yolladığı nefis İncir Uyutması (2 yemek tarifleri gelir. sizin için önceden denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmış İncir Uyutması (2 tarifini paylaşıyoruz. Dünya şeflerinden lezzetli İncir Uyutması (2 sırlarını paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.